OKYANUS Tyt Matematik Soru Bankası

Ürün Kodu : 9786059565875
64,80 TLTYT Matematik’te Çıkacak Sorular YGS’den Farklı Olacak!
Hatırlarsın Yükseköğretim Kurulu(YÖK), üniversiteye giriş sisteminin değişeceğini Eylül 2017’de açıklamıştı. Belki de “ bu değişiklik beni mi buldu?” demişsindir. Ancak bu değişikliği büyük bir avantaja çevirmek elinde.
YÖK en son 1 Mart 2018’deki açıklamasıyla yeni sistemi netleştirdi. Yeni sistem YÖK’ün web sitesinde “YKS ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları” başlığı altında yer almaktadır. 
“TYT’de Temel Matematik Testlerinde çıkacak sorular, YGS’de çıkan Matematik sorularının benzeri mi olacaktır?” sorusunu YÖK “Hayır” diye cevaplıyor. YÖK farkı şöyle açıklıyor: “Özetle; bilgiyi ezberlemeye dayalı bir çerçeveden uzaklaşıp ölçmede muhakeme, anlama ve çıkarımda bulunma evresine geçilecektir.”
Buna göre, üniversite sınavında ÖSYM’nin ilk kez soracağı yeni tarz sorular seni bekliyor. ÖSYM bu tarz soruları aslında yıllardır ALES, KPSS gibi sınavlarda zaten soruyordu. ÖSYM bu tarz sorularda daha çok Amerika’daki üniversiteye kabul sınavlarından olan Scholastic Aptitude Test, kısa adı SAT’ı örnek almaktadır. Bu kitabı hazırlarken SAT sorularından da yararlandık.
ÖSYM’nin soracağı yeni tarz sorular, TYT Matematik Testi’nin yaklaşık yarısını oluşturacaktır. Bunun için geleceğin, üniversite sınavındaki başarın önemli ölçüde TYT Matematik Testi’ndeki performansına bağlı diyebiliriz. TYT Matematik Testi’nin yaklaşık yarısı da ÖSYM’nin vazgeçilmezi olan klasik tarzdaki sorularından oluşacaktır.
ÖSYM’nin yeni tarz soruları aslında daha kolay olmakla birlikte pek alışık olmadığın için sana zor ve şaşırtıcı gelebilir. Bu zorlukları aşman için yeni tarz sorularla zenginleştirilmiş elindeki TYT soru bankasını hazırladık ve bu tarz soruların yanına dikkatini çekmesi amacıyla    ikonunu yerleştirdik.
Bu kitabı çalışırken şu özelliklerini göz önünde bulundurun:  
● Her bölümün başında bölüme ait kısa, özlü, pratik konu özetlerine yer verdik.
● Her bölümü özel dersin mantığına uygun olarak mikro konulara ayırdık. Mikro konuları “Gümüş Testler”le taradık. Bu testleri hakkıyla çalışarak çözersen %70’lik nete ulaşırsın.
● Ünite sonlarında “Altın Testler”le konuları üniversite sınavı ağırlığında taradık. Bu testleri hakkıyla çalışarak çözersen %100’lük nete ulaşırsın.
● ÖSYM’nin soru yelpazesine uygun olarak farklı soru tiplerine yer verdik.
Yazarlarımız Tüm Soruların Çözüm Videosunu Hazırladı
ÖSYM’nin yeni tarz soruları özellikli olduğu gibi soruların çözümü de özellikli. Bunun için yazarlarımız tüm soruları akıllı tahtada özel dersin mantığına göre tek tek çözdü. Çözüm videolarına sayfanın üst kısmındaki karekodları akıllı telefon veya tabletine okutarak ulaşabilirsin veya karekodun altındaki sayısal kodları www.akilliogretim.com adresindeki arama modülüne yazarak bilgisayarınla ulaşabilirsin.
Sadece yanlış yaptığın ya da boş bıraktığın soruları değil doğru çözdüğün soruların çözüm videosunu da  izlemeni öneririz. Böylece usta hocaların çözüm stratejilerini öğrenmiş olur, benzer sorular için taktik geliştirmiş olursun.
Artık bu kitapla ve çözümlerle birlikte ÖSYM’nin TYT Matematik Testi senin için gizem olmaktan çıkacaktır. Bu kitap sana sınavda büyük bir avantaj kazandıracaktır.
Cankurtaran Çözüm Videoları   ikonu yerleştirdiğimiz soruları göreceksin.
Bu sorular kitaptaki test sorularının 40’ta 1’i kadardır. Amaç çok kritik konularda incelikli ve ayrıntılı noktaları daha geniş ve daha anlaşılır olarak ele almaktır. Cankurtaran çözüm videolarında test tekniğini ve çözüm stratejilerini öğretmeyi de amaçladık. Bu çözümler kritik anlarında sana yardımcı olacağı için cankurtaran sıfatını hak ediyor. 

 

 

KİTABIN ÖZELLİKLERİ
Sayfa Sayısı 400
Kapak Türü 300 Gr Mat Kuşe
Kağıt Türü 70 Gr 1.hamur
Baskı Sayısı 3. Baskı
En / Boy 212,00 / 275,00 cm.