Alt Kategoriler

Afganistan Taliban ve Ladin

Afganistan Taliban ve Ladin

34,00₺

*Afganistan`ın Tarihi süreç içerisindeki yeri nedir? *Afganistan`da nasıl bir sosyal yapı vardır? *Afganistan`daki dini gruplar neden birbirleriyle sa..

Filistin Dramı ve Yaser Arafat 15%

Filistin Dramı ve Yaser Arafat

110,50₺ 130,00₺

Siyonizm fikrinin körüklendiği `Erez İsrail` hareketi, Avrupa`daki zengin Yahudilerin cömert yardımlarıyla desteklenince, İsrailliler Filistinlilerin ..

İlk Bahar; Hz. Peygamber (sav)'in Hayatına Dair Stratejik ve Siyasi Bir Okuma 15%

İlk Bahar; Hz. Peygamber (sav)'in Hayatına Dair Stratejik ve Siyasi Bir Okuma

267,75₺ 315,00₺

Hz. Peygamber'in biyografisi tarihin erken dönemlerinden itibaren sayısız çalışmaya konu edilmiştir. Bu çalışmaların bir kısmında onun hayat serencamı..

İran : Bir Devrimin Tükenişi 15%

İran : Bir Devrimin Tükenişi

149,60₺ 176,00₺

İran´da 2000 yılında yapılan parlamento seçimleri, Hatemi´nin çevresinde toplanan reformculardan oluşmuş koalisyonun kesin zaferiyle sonuçlandı. Ancak..

İran'a ve Turan'a Seyahat; İran - Kafkasya - Türk Cumhuriyetleri - Balkanlar

İran'a ve Turan'a Seyahat; İran - Kafkasya - Türk Cumhuriyetleri - Balkanlar

22,22₺

"Türkistan, Kafkasya, İran ve Balkanlar... Öteden beri halklarını, ülkelerini, tarihlerini, geleneklerini, sosyal ve dini yaşantılarını merak ettiğim ..

İran'da Modern Olmak

İran'da Modern Olmak

68,00₺

İran İslam Cumhuriyeti`nde bir modernlikten söz etmek mümkün mü? Mümkünse, İran`da modern olmak ne anlama geliyor? 1979 devriminden beri İran İslam C..

Jön Türkler ve Araplar

Jön Türkler ve Araplar

20,37₺

Osmanlı Devleti´nin son dönemine damgasını vurmuş olan Jön Türklerin en az incelenmiş yönleri Arap vilayetlerinde güttükleri siyasettir. Hasan Kayalı ..

Orta Doğu´da Kültürel Geçişler 15%

Orta Doğu´da Kültürel Geçişler

187,00₺ 220,00₺

Bu kitaptaki makaleler, Aralık 1989´da The American University School of International Service´de, üniversitenin İslâm Çalışmaları Kürsüsü tarafından ..

Ortadoğu'da Modernleşme

Ortadoğu'da Modernleşme

12,00₺

Modernleşme nedir? Batılılaşma ile aynı anlamı mı taşımaktadır? Daha çok bir birleştirme süreci midir ve toplumun bütünü üzerinde bazı merkezî güçlerc..

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 9 (1 Sayfa)