Markalar

Fiyat Aralığı


KATEGORİDE ÇOK SATANLAR


Çocuk Kitapları

Çocuk kitapları, daha çok 0-11 yaş arası çocukların okuduğu kitaplara verilen isimdir. Bu kitapların içeriğinde hem çocuğun eğlenmesini sağlayacak hem de eğlenirken öğrenebileceği şekilde resimler bulunmaktadır. Çünkü bir çocuk için görsellerle öğrenmek, yazılarla öğrenmekten çok daha kolay ve keyifli bir yoldur.

Kitapları çocuklara sevdirecek bir başka çeşit ise, boyama kitaplarıdır. Boyama kitapları, belki de çocukların kitaplarla ilk tanışma yollarından bir tanesidir. Dolayısıyla kitapları sevdirmesi açısından güzel bir basamak olan boyama kitapları, Endülüs Kitabevi online mağazamızdan kolaylıkla temin edilebilmektedir.

Çocuk Kitaplarının En Sevilenleri: Masal Kitapları ve Hikaye Kitapları

Özellikle 0-5 yaş grubunun en sevdiği çocuk kitapları , elbette ki masal kitapları olmaktadır. Masallar çocukların uykularına kolayca dalmasını sağlarken aynı zamanda onların hayal gücünü de genişletirler. Masallar genellikle kurmaca türler oldukları için, çocuklar bu kitapların sonunu dilediğince getirebilirler. Birbirinden güzel karakterlerin olduğu masal kitapları  çocukların gelişimi ve kitapları sevmeleri için de önemli rol oynarlar. Çocuk hikaye kitapları ise daha çok 6-12 yaş aralığında okunabilecek kitaplardır. Bu kitaplar genellikle fantastik ögeler içermeyip, daha çok gerçek hayatla bağdaştırılabilecek konuları ele alırlar. Bu kapsamda en çok tercih edilen seri ise, Ayşegül serisidir.

Çocuk kitaplarının hepsine Endülüs Kitabevi sitemizden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Genç Kitapları

Genç kitapları ise sıklıkla ergenliğe giren kız veya erkek bireylerin okumak istediği kitaplardandır. Gençlerin daha sıklıkla tercih ettiği kitaplar ise, genç romanlarıdır.

Genç Kitaplarının En Sevilen Türü: Genç Romanları

Genç romanları , gençlerin en çok okuduğu kitap türlerindendir. Özellikle de seri halinde yazılmış romanları seven gençler, bu romanların büyülü dünyasında kendilerini rahat hissederken, eğlenirken kitap okuma alışkanlığı kazanmaktadırlar.

Genç romanları arasında en popüler olanlarından bir tanesi, Mine Soysal kitaplarıdır. Her gencin kitaplığında mutlaka bulunan bu yazar, kalemiyle gençlerin ilgisini çekmektedir. Sadako ise, son zamanların en popüler romanlarından bir tanesi olmakla beraber, her çocuğun ve gencin mutlak suretle kitaplığında bulunması gereken kitaplardan bir tanesidir. Yaş ayırt etmeksizin her gencin okuması gereken en önemli kitap ise, Atatürk ile ilgili yazılmış olan hikaye kitaplarıdır.